Czy skuteczne uczenie się w każdym wieku jest możliwe?

Generatywne uczenie się, co to takiego?

Byłoby wygodnie, gdyby cała wiedza przychodziła łatwo i bezproblemowo do głowy każdego ucznia i studenta. Niestety tak nie jest… Wielu z nas brakuje umiejętności uczenia się, a stąd już tylko krok do zniechęcenia… a jego konsekwencje bywają nie tylko długotrwałe, ale i gorzkie. Warto, więc poszukać skutecznych sposobów na efektywną naukę.

Postęp technologiczny sprawia, że zmiany wokół nas postępują z niesłychaną dynamiką. Zmianie ulega pozycja człowieka we współczesnym świecie oraz wymagania, jakim musi stawić czoła. Świat staje się bardziej konkurencyjny. Miejsce, jakie w nim zajmiemy, zależeć będzie w dużej mierze od pracy naszego MÓZGU. W tej sytuacji każdy z nas powinien stać się menedżerem samego siebie. Wśród jego kluczowych zadań znaleźć się powinny: samodzielnie uczenie się, samodyscyplina i wysoka motywacja, umiejętność planowania i wyznaczania ambitnych celów.

Sukces jednostki zależy od wielu czynników. Wśród nich fundamentalne znaczenie mają kreatywność, posiadana wiedza, znajomość języków obcych, umiejętność posługiwania się komputerem, skuteczna komunikacja. W tym kontekście najważniejsze wydaje się być tak zwane „uczenie generatywne”, czyli uczenie, jak się uczyć. Jeśli chcemy skorzystać z nowych czasów i sprostać ich niełatwym wymaganiom, musimy posługiwać się w tym zakresie nowymi, skutecznymi metodami. O tych metodach traktują kursy efektywnego uczenia się dla dzieci, młodzieży
i dorosłych.

Dzięki takiemu kursowi zdobyć można niezbędne narzędzia, które pozwalają zapamiętywać dowolne informacje w sposób szybki, przyjemny i skuteczny, według zasady „raz a dobrze”. Na kursie uczymy notowania za pomocą Map Myśli, które zwiększają zapamiętywanie informacji, a także podnoszą kreatywność i wydajność myślenia. Trener wprowadza w świat technik pamięciowych, dzięki którym można znacznie powiększyć wiedzę, łatwo zapamiętywać duże ilości informacji, takich jak np. numery telefonów, daty, terminy, słowa obcego pochodzenia, słówka z języków obcych, imiona i nazwiska spotykanych ludzi, wzory matematyczne, fizyczne, chemiczne, a także dowcipy, czy rozkłady kart.

Zapraszamy więc na nasze zajęcia, które, jak wierzę, staną się niezapomnianą podróżą po Krainie Wiedzy i Umiejętności oraz niecodzienną przygodą intelektualną. Przekonasz się również, jaki ogromny, do tej pory niewykorzystywany potencjał, tkwi w tobie. Nabierzesz większej pewności siebie. Zobaczysz, że nauka na każdym poziomie może być łatwa, przyjemna i naprawdę skuteczna.