Kim
jesteśmy?

Memo to firma, którą tworzy stale powiększający się zespół kreatywnych, pełnych edukacyjnej pasji ludzi. Współgranie wiedzy i zapału twórców metody, pracowników firmy, właścicieli licencjonowanych ośrodków metody, trenerów, edukatorów i terapeutów pedagogicznych oraz zaangażowanie samych kursantów oraz ich rodziców sprawia, że jesteśmy w stanie zapewnić najwyższe standardy oraz najlepszą edukację. Jeśli chcesz dołączyć do grona ludzi przekonanych, że mózg to najcenniejszy dar, od którego zależy przyszłość nasza i naszych dzieci – nie zwlekaj – czekamy na kontakt!

Jakie są
nasze metody?

NOWOCZESNE

Nasze metody są szyte na miarę, ponieważ są nie tylko ambitne, nowoczesne, innowacyjne i niebanalne, ale przede wszystkim dlatego, że odpowiadają na palące potrzeby rozwojowe i edukacyjne naszych kursantów.

EFEKTYWNE​

Efektywne, ponieważ nie ma innych metod nauki czytania, szybkiego czytania i technik pamięciowych, które w zrównoważony sposób odpowiadałyby na potrzeby uczniów zarówno bardzo zdolnych, jak i tych zmagających się z dysfunkcjami poznawczymi, sprawiając, że uczniowie- bez względu na wiek w końcu wiedzą, jak się uczyć, żeby się nauczyć.

AMBITNE​

Ambitne, ponieważ jesteśmy jedyną szkołą weryfikującą własne autorskie metody nauczania naukowo. Metody, którymi pracujemy poddawane są naukowej ewaluacji a ich skuteczność potwierdzają wyniki prowadzonych badań. Budzą one zainteresowanie na arenie międzynarodowej, stąd nasza obecność w zespołach badawczych we Włoszech, Stanach Zjednoczonych, czy w najbliższej przyszłości także w Wietnamie.

INNOWACYJNE​

Innowacyjne z uwagi na włączenie do naszych programów bogatej, atrakcyjnej oraz nowoczesnej platformy edukacyjnej.

DYNAMICZNE

Dynamiczne, ponieważ aktualizowane są w oparciu o najnowsze osiągnięcia nauk o mózgu i jego funkcjach poznawczych, a także dlatego, że w czasie zajęć ani dzieci, ani młodzież ani dorośli nie siedzą bezczynnie w ławkach. Nasze metody porywają kursantów w fascynującą przygodę, w której głównym bohaterem jest ludzki mózg i jego nieograniczone możliwości.

Memo,
jak i kiedy wszystko się zaczęło​?

Założycielką firmy i autorką metody jest Dominika Muńko. Pomysł narodził się z absolutnej fascynacji nieograniczonym możliwościami mózgu, procesami poznawczymi oraz rozwojem osobistym.

Nic nie ekscytuje mnie bardziej niż świadome towarzyszenie ludziom na ścieżkach ich osobistego rozwoju, przede wszystkim poznawczego oraz obserwacja rozwijających się uczestników moich szkoleń poprzez stymulowanie tego, co każdy z nas ma najcenniejszego, czyli naszego MÓZGU i uzdalnianie ich do zdobywania kolejnych szczytów.

Specjalizuję się w uczeniu języka angielskiego oraz nauczaniu biegłego czytania, technikach szybkiego czytania i mnemotechnikach. Jeśli chodzi o ostatnie wymienione obszary jestem autorką nagradzanych programów nauczania. Ich efektywność potwierdzają liczni kursanci oraz praca doktorska, która niebawem zostanie opublikowana, a która jednoznacznie dowodzi skuteczności opracowanych przeze mnie programów. Tematy, od których świecą mi się oczy, to podnoszenie jakości lekcji, poprzez wykorzystanie potencjału tkwiącego w każdym z nas,
a efektem których jest pewność siebie zarówno uczniów jak i nauczycieli oraz kreatywność, wyznaczanie motywujących celów oraz konsekwentne ich osiąganie.

Programy na których pracujemy pomagają nie tylko w rozwijaniu kompetencji kluczowych ale także, a może przede wszystkim w nawiązywaniu dobrych relacji z uczniami i prawdziwą komunikacją. Często odwiedzam szkoły, uniwersytety czy konferencje dotyczące rozwoju i kształcenia przyglądając się, jak pracują rodzice, nauczyciele, menedżerowie i metodycy, aby pomóc im usprawniać
i ulepszać ich działania.

Praca z ludźmi, bezpieczne przeprowadzanie ich przez zmiany rozwojowe, uskrzydlanie ich poprzez wydobywanie często ukrytych uzdolnień i talentów
w myśl H. Gardnera twórcy koncepcji inteligencji wielorakich głoszącej, że każdy z nas jest niebywale mądry…

Czy może być lepsze zajęcie na świecie?

• ul. Sikorskiego 34/3 66-400 Gorzów Wlkp.​
  • kontakt@szkolamemo.pl​