fbpx

Cyfrowa demencja dzieci – webinarium

Kiedy? 9 marca godz. 18.00

Gdzie? Platforma ZOOM

Ilość miejsc ograniczona

Cyfrowe czasy

Żyjemy w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, nacechowanej niepewnością, automatyzacją, niejednoznaczną i bardzo złożoną. Jedną z najbardziej znamiennych cech naszego wygodnego świata są atrakcyjne multimedia, nieustannie zabiegające o naszą uwagę. Nowoczesne technologie rozpraszają nas, uwodzą i w efekcie pochłaniają bez reszty. Ten smutny stan rzeczy dotyczy nie tylko nas, dorosłych. Niestety dotyka on także coraz młodsze dzieci. Nasze dzieci! Jako istoty cyfrowe jesteśmy coraz bardziej zajęci i dramatycznie przebodźcowani. A mózgi naszych dzieci budują obraz świata na podstawie tego, na czym skupiają uwagę. Toczy się nieustająca gra o tron, czyli naszą uwagę. Gra sprytna i podstępna, bo bądźmy szczerzy, zatraciliśmy właściwy dystans. Dla wielu, także dzieci ten stan przerodził się w e–uzależnienie, inni cierpią z powodu e-demencji. Tak, tak. Zbiera ona bezlitosne żniwo już wśród przedszkolaków.

Jeśli chcesz:

   • Zrozumieć na czym polega demencja cyfrowa
   • Przyjrzeć się wpływowi telefonu, aplikacji, social mediów na funkcjonowanie mózgu
   • Poszukać sposobów na wyjście z multimedialnego impasu
   • Poznać czynniki ryzyka uzależnienia od Internetu
   • Odkryć jaki wpływ na zdrowie i funkcjonowanie człowieka mają gry komputerowe
   • Dowiedzieć się jaki jest optymalny czas spędzany przed niebieskim ekranem dla Twojego dziecka
   • Lepiej zrozumieć jak zmieniają się nasze funkcje poznawcze

Dzięki udziałowi w webinarium:

   • Dowiesz się, jakie są zagrożenia związane z nadużywaniem multimediów
   • Wzbogacisz swoją wiedzę na temat wielozadaniowości medialnej i jej wpływu na mózg
   • Dowiesz się, co dzieci najczęściej robią w sieci
   • Lepiej zrozumiesz proces e – uzależnienia
   • Poznasz optymalny czas korzystania z telefonu/tableta/komputera
   • Zdiagnozujesz swoją domową sytuację

Prowadząca: Dominika Muńko

1 Ekspert w dziedzinie efektywnej pracy umysłowej z uczniami w Polsce

#1 Autorka bestsellerowego kursu efektywnej nauki Odyseja Neuronów

#1 Naukowiec czynnie badający funkcje poznawcze ludzkiego mózgu

#1 Specjalista w zakresie neurodydaktyki i psychopedagogiki

Cyfrowa demencja dzieci – webinarium

Kiedy? 9 marca godz. 18.00

Gdzie? Platforma ZOOM

Ilość miejsc ograniczona

Cyfrowe czasy

Żyjemy w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, nacechowanej niepewnością, automatyzacją, niejednoznaczną i bardzo złożoną. Jedną z najbardziej znamiennych cech naszego wygodnego świata są atrakcyjne multimedia, nieustannie zabiegające o naszą uwagę. Nowoczesne technologie rozpraszają nas, uwodzą i w efekcie pochłaniają bez reszty. Ten smutny stan rzeczy dotyczy nie tylko nas, dorosłych. Niestety dotyka on także coraz młodsze dzieci. Nasze dzieci! Jako istoty cyfrowe jesteśmy coraz bardziej zajęci i dramatycznie przebodźcowani. A mózgi naszych dzieci budują obraz świata na podstawie tego, na czym skupiają uwagę. Toczy się nieustająca gra o tron, czyli naszą uwagę. Gra sprytna i podstępna, bo bądźmy szczerzy, zatraciliśmy właściwy dystans. Dla wielu, także dzieci ten stan przerodził się w e–uzależnienie, inni cierpią z powodu e-demencji. Tak, tak. Zbiera ona bezlitosne żniwo już wśród przedszkolaków.

Jeśli chcesz:

 • Zrozumieć na czym polega demencja cyfrowa
 • Przyjrzeć się wpływowi telefonu, aplikacji, social mediów na funkcjonowanie mózgu
 • Poszukać sposobów na wyjście z multimedialnego impasu
 • Poznać czynniki ryzyka uzależnienia od Internetu
 • Odkryć jaki wpływ na zdrowie i funkcjonowanie człowieka mają gry komputerowe
 • Dowiedzieć się jaki jest optymalny czas spędzany przed niebieskim ekranem dla Twojego dziecka
 • Lepiej zrozumieć jak zmieniają się nasze funkcje poznawcze

Dzięki udziałowi w webinarium:

 • Dowiesz się, jakie są zagrożenia związane z nadużywaniem multimediów
 • Wzbogacisz swoją wiedzę na temat wielozadaniowości medialnej i jej wpływu na mózg
 • Dowiesz się, co dzieci najczęściej robią w sieci
 • Lepiej zrozumiesz proces e – uzależnienia
 • Poznasz optymalny czas korzystania z telefonu/tableta/komputera
 • Zdiagnozujesz swoją domową sytuację

Prowadząca: Dominika Muńko

 

 

1 Ekspert w dziedzinie efektywnej pracy umysłowej z uczniami w Polsce

#1 Autorka bestsellerowego kursu efektywnej nauki Odyseja Neuronów

#1 Naukowiec czynnie badający funkcje poznawcze ludzkiego mózgu

#1 Specjalista w zakresie neurodydaktyki i psychopedagogiki

Wypełnij formularz kontaktowy,
aby otrzymać informacje o kursie.